I učení může být hobby!

Každého baví něco. Důležité je, abychom věděli, co nás baví a nezahazovat to jen kvůli nedostatku času. Každý bychom si měli udělat čas na sebe a dělat to, co nás baví a co děláme rádi. Pro někoho to může být například fotbal, běhání, fotografování či cokoliv jiného. Já bych se teď ráda zaměřila na koníček, který pro někoho může být absolutně nepochopitelný. A tím koníčkem je učení. Někoho prostě učení může bavit, cítí se dobře, když se může vzdělávat a zlepšovat se například v tom, co mu někdy nešlo.

hobby

Učení nemusí znamenat, že daný člověk sedí dvacet čtyři hodin u učebnic a sešitů. Nebo že od rána do noci počítá nějaké příklady. Může se učit tak, že si dělá nějaké kurzy, může si pročítat danou látku, může si jen určité věci zvýrazňovat nebo si psát nové poznámky a pak si z nich udělat desky. Může také koukat na vzdělávací videa, učit se nějaký nový jazyk, zlepšovat si svůj cizí jazyk, číst více knih a zlepšovat si tak slovní zásobu. Může si také v matematice procvičovat látku, která mu nikdy nešla a zlepšit se v ní.

Pokud například někdo, koho učení baví, ví, že třeba příští školní rok bude mít nový předmět například ekonomiku nebo psychologii, tak se na to nějak může připravit. Může si zjistit, co se v tom daném předmětu bude brát, jestli někdo z jeho kamarádů, kteří také měli tento předmět, nemají nějaké staré poznámky. projít si internet. I takhle se můžeme vzdělávat. Učit se něco, co jsme dosud neznali, ale brzy nás to čeká.

hobby

Učit se můžete díky brigádě. Pokud například budete mít brigádu v mateřské školce, tak se tam toho naučíte s dětmi opravdu moc, a hlavně vám to pomůže do budoucna, pokud z vás bude učitel či učitelka. To samé, pokud budete mít brigádu někde v kanceláři a někdo vás tam bude zaučovat. Naučíte se toho opravdu moc a třeba se vám to v životě hodí, protože nikdo nevíme, co budeme dělat například za deset let.